Geçmişten Gelen Bir Esinti Geçmişten Gelen Hediye

  • 0

Geçmişten Gelen Bir Esinti Geçmişten Gelen Hediye

Geçmişten Gelen Bir Esinti Geçmişten Gelen Hediye

Geçmişe özlem duyarız hep. Bundandır fotoğraf albümlerini karıştırdığımızda yüreğimizdeki eşsiz duygu. Farklı bir lezzet alır farklı bir haz duyarız geçmişi hatırladıkça. Bu yüzden geçmişten gelen hediye niteliğindeki eşyalar bizi çok mutlu eder hep. Sevdiklerimizi de geçmişten gelen hediyeler mutlu eder. Çünkü onları çocukluklarına, geçmişteki yaşanmışlıklara bu tür hediyelerle götürmek mümkündür. Çocukluğumuz biz hiç fark etmeden avuçlarımızın arasından akıp gitti. Çocukluk arkadaşlarımız zaman ilerledikçe bir bir eksildi. O güzel arkadaşlar o sokak aralarındaki mutlu gülüşmeler artık bir mazi oldu. Geçmişten izler taşıyan hediyeler ise, bizi o efsunlu dönemlere tekrar taşıyor. Dolayısıyla farklı bir duygu farklı bir haz yaşamamız bu sayede mümkün oluyor.

Unutulmazdı çocukluğumuzda yaşananlar. Uzun kış gecelerinde ninelerimizden dedelerimizden dinlerdik hep kahramanlık hikayelerini. Küçücük dünyamıza sığdırırdık koskoca hayalleri düşleri.  Şairin dediği gibi ‘’ Gökler maviydi çocukken, yaşadığım yerde renkler pembeydi… Şimdi o renkler nerde?’’ Der gibi özlemle anıyoruz çocukluğumuzu.  Geçmişten gelen hediye eşyaların bizi bu kadar mutlu etmesinin sebebi bu olsa gerek. Annemizin hazırlamış olduğu bisküvi arasındaki lokumlu tatlı ya da bir dilim ekmeğe sürdüğü ev yapımı salçanın tadı damağımızdadır hep. Geçmişten gelen hediye eşyalar hep o tatlardan o yaşanmışlıklardan izler taşır. O tatlı anıları geçmişten izler taşıyan hediyelerle bize sunan mazidenyaprak sayfası, bizi geçmişin güzel günlerine götürüyor.

Belki 80’ler belki 90’lar belki de çok eski dönemlerdi bizim çocukluğumuzu yaşadığımız dönemler. Sokak aralarında oyunlar oynar, neşeli seslerimizle mahallemizi süslerdik. Hep bir hareket hep bir koşturmaca olurdu çocukluğumuzda. Şimdi nerde o eski günler dediğimiz günlerde o günler. Şimdi nerde o eski günler dediğimiz anlarda, eski günlere ait geçmişten gelen hediye eşyalarla karşılaştığımızda farklı bir duygu yoğunluğuna kavuşuruz. Bu duygu yoğunluğu bizi bir zaman makinesi gibi günümüzden alarak geçmişin sihirli dünyasına alıp götürür. Bunun içindir ki geçmişten gelen hediyeler sevdiklerimizi ve bizi çok mutlu eder hep. Bir anda olsa bizi ve sevdiklerimizi bir zaman makinesi gibi geçmişe götürür bu hediyeler.

 

 

 


Leave a Reply

ARAMA

TAKVİM TARİHİ SORGULAMA

Sepet

INSTAGRAM’DA BİZ