Geçmişten Gelen Nostaljik Hediye

  • 0

Geçmişten Gelen Nostaljik Hediye

Geçmişten Gelen Nostaljik Hediye

Tarih ve günü bir zamanlar duvara asılmış duran bir kağıt tomarından öğrenirdik. Çoğunun arka kısmında bir hikaye ya da günün yemek menüsü bulunuyordu. Yine tarihte bu gün ne olmuşu o kağıt tomarından öğreniyorduk. Çocuklarımızın isimlerini dahi kimi zaman o kağıt tomarından alıyorduk. Namaz vakitlerini, özel gün ve milli bayramları bu sayede takip edebiliyorduk. Bir takvim yaprağı koparıldı mı belki hasretimizin son bulacağı vuslata dair bir gün daha eksiliyordu. Böylece her takvim yaprağı koparılışında heyecanımız biraz daha artıyordu. Takvim yapraklarından eksildikçe günler bir bir bizlerde büyüdük, eksildi ömrümüzden kıymetli günlerimiz. Nostaljik hediye ile geçmişten bir parça anı kopardık biz.

Büyüdük… Değer verdiğimiz çok sevdiğimiz insanlar oldu hayatımızda. Onlara hediye almak istedik yüzlerinde ufacık bir tebessüm oluşturmak için. Çok zorlandığımız zamanlarda oldu. Çünkü hediyeler çoğu zaman aynı tekdüzeliğe sahip oluyordu. Sevdiklerimizde farklı bir duygu farklı bir mutluluk oluşturmak için sıra dışı ve etkileyici hediyeler almak için bir araştırma içinde olduk. Günümüzde mazidenyaprak sayfası sevdiklerine nostaljik hediye alarak onlara sürpriz yapmak isteyenlere güzel bir alternatif seçenek sunuyor. Çünkü sevdiklerinizin doğduğu gün tarihli takvim yaprağı sıra dışı olduğu kadar nostaljik bir anlam da taşıyor. Sadece doğum günü mü? Belki sevdiğinizle ilk tanışma gününüzü gösteren bir takvim yaprağı belki eşinizle evlendiğiniz güne ait takvim yaprağı belki de çocuklarınızın doğduğu günü gösteren takvim yaprağı çok kıymetli bir hediye olarak karşımıza çıkar.

Sevdiklerinizin üzerinde güzel bir etki bırakmak onları çocukluklarına ya da sevdiklerimiz için özel bir güne ait takvim yaprağı, onlara sunabileceğiniz en nostaljik hediye olarak tanımlanabilmektedir. Zaman asla ve asla geri gelmeyen bir kavram… Ancak eski zamana dair nostaljik hediyeler sayesinde çocukluğumuza ait tatlı bir esintiyi hissetmek mümkün. Sevdiklerinizi çocukluklarına götürecek olan nostaljik hediyeler,  onların ve sizin yüzünüzde tatlı bir tebessüme dönüşür her zaman. Çocukluğumuzda duvara asılmış bir kağıt tomar, şimdilerde çok değerli anıların biriktiği bir hazine olarak karşımıza çıkıyor. Bu da bizi ve sevdiklerimizi mutlu etmeye yetiyor.

 

 


Leave a Reply

ARAMA

TAKVİM TARİHİ SORGULAMA

Sepet

INSTAGRAM’DA BİZ