Takvim Yaprağı Nostaljik Bir Esinti

  • 0

Takvim Yaprağı Nostaljik Bir Esinti

Takvim Yaprağı Nostaljik Bir Esinti

Çocuktuk bir zamanlar. Tüm insanlar çocukluğunu özlerler hep. Çocukluk dönemi, en güzel duygularla ve en güzel kahkahalarla süslü efsunlu bir dönemdir sanki. Bir zamanlar çocuktuk biz. Siyah beyaz televizyonun karşısında bekleşir, kestanelerimizi kuzine sobalarda pişirirdik. İlk renkli televizyonun heyecanını şimdilerde yaşamak imkansız. İlk platonik aşkları çocukken yaşadık. İmkansız düşler kurduk hep. Kimimiz uzaya gitmeyi hayal etti kimimiz geçmişe gitmeyi. Büyüdüğümüzü tekrar çocuk olmak istediğimizde anladık biz. Oysa çocukken ne kadar da büyümeyi isterdik. Takvim yaprağı koptukça takvimlerden çok çabuk büyüdük biz. Geçmişi hep özlemle andık çocukluğumuzun anılarıyla mutlu olduk.

Geçmişe gitmek mi? Geleceğe gitmek mi? Sorusuna hep geçmişe gitmek olarak yanıtladık biz. Çünkü çocukluğumuzu çocukluğumuzun geçtiği sokakları ve çocukluğumuzun dönemini özledik hep. Peki geçmişe gitmek artık mümkün desek. Artık çocukluğunuzdaki özlemini çektiğiniz güzel anılara mazidenyaprak sayfasıyla ulaşmak mümkün. Çoğu zaman zorlanırız sevdiğimiz insanlara hediye almakta. Hele bir de bu kişi bizim için çok kıymetliyse, ona alacağımız hediyenin özel bir hediye olmasını ister yoğun bir araştırma içine gireriz. Çünkü sevdiklerimizi mutluk etmek onları mutlu görmek isteriz. Takvim yaprağı özel bir hediye, sizi ve sevdiklerinizi geçmişe taşıyan anmalı bir hediye. Neden mi? Çünkü; bir hediye alıyorsunuz. Elinizde bir takvim yaprağı ilk önce şaşırıp kalıyorsunuz. Takvim yaprağını biraz incelediğinizde doğum gününüze ait bir takvim yaprağı olduğunu fark ediyorsunuz. Ne hissedersiniz? Çocukluğunuzun efsunlu dönemleri aklınıza gelir. Mutluluğunuz katlandıkça katlanır öğle değil mi?

Günümüzde özel günlerde alınan hediyeler genel olarak belli kalıplarda olan hediyelerdir. Hatta yakın çevreniz sizleri çok iyi tanıdığı için nokta atışı yaparak hemen her özel gününüzde benzer özellikteki hediyeleri alıyor. Belki kitap belki taraftarı olduğunuz takımın forması belki de bir parfüm… Oysa takvim yaprağı nostaljik bir esintiyle birlikte geliyor. Önce bir şaşkınlık uyandırıyor. Sonra ise doğum gününüzün tarihine ait bir takvim yaprağı olduğunu anlıyorsunuz. Hem şaşkınlık hem mutluluk aynı anda iki duyguyu bir arada yaşıyorsunuz. Bu duygu apayrı bir şey değil mi?

 


Leave a Reply

ARAMA

TAKVİM TARİHİ SORGULAMA

Sepet

INSTAGRAM’DA BİZ